Güneş enerjisi santralleri

günes paneli.jpg

Güneş Enerji Santralleri bir kaç farklı şekillerde farklı ekipman kullanımı ile elektrik enerjisi üretmektedir. Bunlardan biri çukur aynaların odak noktaları kesişecek biçimde, aynaların ışığını destekleyen düz aynaların odaklarının, kesişim noktasında bir su havuzu bulunmaktadır. Işığı odak noktasında birleştiren ayna, odak noktasında 1700 °C’ye varacak ısı toplamaktadır. Bu ısı, buhar enerjisine, oradan buhar tribünleri ile elektrik enerjisine çevrilmektedir. Yakıt maliyeti sıfırdır

Güneş Enerji Santrallerinin günümüzde en yaygın kullanılanı güneş panellerinde bulunan  Fotovoltaik (PV) hücreler ile üretilendir. Paneller güneş ışığını emerek ışığı (fotonları) alır ve ışığı elektriğe dönüştürür. Üretilen elektrik enerjisi doğru akım (DC) dır. Yani elektrik üreterek PV hücreleri çalışmaya başlar. DC elektriği kendi başına güç veremez.

hizmetlerimiz

Güneş enerjisi alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcılarımızla hem teknik olarak hem de işlemlerin prosedür boyutunu değerlendirerek yatırım yapacakları yere ait bilgilendirmeler yapılarak bu alanda doğru yatırım yapmaya teşvik edilir. 

Arazi tipi Ges

Yatırımcının hem lisanslı hem de lisanssız yapacağı arazi tipi güneş enerji santrallerinin kurulum için gerekli şartları ve uygulama aşamalarıyla ilgili plan ve projelerin yapımı ile ilgili danışmanlık ve kurulum hizmeti vermekteyiz.

arazi ges

Çatı tipi ges

Yatırımcının yıllık tüketimi üzerinden değerlendirilerek en uygun projelendirme yapılarak danışmanlık, projelendirme ve kurulum hizmeti verilmektedir.

commercial, solar, pv-3397217.jpg

Enerji nakil hatları

Kurulması planlanan Güneş Enerji Santrali için gerekli trafo ve nakil hattı planı yapılarak aplikasyon ile enerji nakil hatları projelendirilir .

strommast, power lines, power supply-5765959.jpg

elektrik tesisatı proje

               Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği kapsamındaki hazırlanan kuvvet tesisat planı , aydınlatma tesisat planı, reaktif güç kompanzasyon tesisleri, kamera sistemi tesisatı, telefon ve data tesisat planı, yangın haber verme sistemi, güvenlik elektrikli araç şarj etme istasyonları planı ve benzeri sistemlerinin teknik gereksinimlere uygun yapılabilmesi için hazırlanması gereken elektrik tesisatı proje hizmetlerini kapsar.